izdergisiKapağında Kamondo Merdivenleri…İlk İZ dergisi… Üstünden 9 yıl geçmiş.Şimdi sadece arşivimizde değil, izi hafızalarımızda. Okunduktan, bakıldıktan, karıştırıldıktan sonra bir kenara atılan dergilerden olmadı hiç. Eline mürekkebi çıkmayan, elini karartmayan, içini aydınlatan pırıl pırıl, şıkır şıkır İZ, dünyanın en kıymetli fotoğrafçılarının kareleriyle, röportajlarıyla alıp, en ücra köşelerine bile çıkarttı bizi.

Fotoğraf okumayı İZ’le öğrendik. Tadına doyamadık. Ustamız Ara Güler’in genel yayın yönetmenliğinde, Uluslararası üne kavuşturduğumuz İZ’e “Yeniden merhaba diyebileceğimiz güne kadar hoşçakalın” dediğimizde ise, Ocak 2014’tü, sayımız 49’du. Neden mi bu virgülü attık? Popüler kültürle, günümüz dinamikleriyle başedemediğimiz, ödünsüz kalite ısrarımızdan vazgeçemediğimiz için. Gelin, virgülü hepimİZ elbirliğiyle kaldıralım. Virgülü kaldırmaya varsanız, İZ de var! AbonemİZ olmaya var mısınız?Virgül sonrası fotoğrafçılarımızın, abonelerimİZ’in desteğiyle umutlarımızı taze tuttuk. 2014 Mayısı’nda “Ön Abonelik” Kampanyası başlattık. Sayı 580 oldu. Ama yetersiz. Yayına ancak 1.500 aboneye ulaşırsak başlayabiliriz. Ön abonelikte ödeme yapmıyorsunuz. Hedef sayıya ulaşırsak size seslenecek, bankaya havale isteyeceğiz. Gelin başvurun. Abone olursanız, İZ de olur.

http://fotografevi.com/abonelik-formu.html

Fotoğraflarınızın satışından elde edilecek gelirle İZ’e katkıya var mısınız?
Değerli fotoğrafçı dostlarımızın önerisiyle ve girişimiyle 4 Mart-4 Nisan 2015 tarihleri arasında geçerli bir kampanya başlattık.
Şeffaf, candan, samimi ve hakiki bir kampanya. Şöyle ki:
*İz dergisinin maddi zorluğu aşarak yeniden çıkabilmesine destek olmak için, yüksek çözünürlü bir fotoğrafınızı dilerseniz elektronik ortamda, dilerseniz posta ile, dilerseniz elden Fotografevi’ne bağışlayabilirsiniz.
*Çektiğiniz siyah beyaz ya da renkli fotoğrafı, ‘bir fotoğraf da benden’ konu başlığıyla fotografevi.basinbulteni@gmail.com adresine ya da ‘Eski Antikacılar Çarşısı Bülbül Mah. Paşabakkal Sk. No:28 Daire:5 Tarlabaşı-Beyoğlu/İstanbul’ adresine gönderin.

* Fotografevi, olmazsa olmaz “güven” ilkesi gereği, fotoğraf gönderen sanatçılarla bir sözleşme yapar ve satıştan elde edilecek gelirin İZ’e kaynak olarak kullanılmasına izin verdiğine dair imza alır.

*Fotoğraflar, Fotografevi tarafından açılacak İZ sayfasında 10 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında belirlenen fiyatlar üzerinden satışa sunulur.

*Bağışçılara, hem İZ katılım sertifikası, hem de eski İZ’lerden oluşan bir paket ulaştırılır.
* Fotoğrafları satın alanlar, Fotografevi’nin açtığı hesaba fotoğraf bedellerini öderler.
Biliniz ki, İZ dergisi yeniden doğduğunda yine büyük usta Ara Güler’in yönetmenliğinde ilerleyecektir.
Sevgili fotoğrafçılar, fotoğraf dostları, sİZ varsanız İZ de var olacak!
Gelin, yine yeni yeniden İZ’I hep birlikte var edelim!

1 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Gönderiliyor

©2018 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Araç çubuğuna atla