Loading...

Atilla Dorsay’ın Mistikler Diyarı: Hindistan Fotoğraf Sergisi

25 Şubat – 4 Mart 2010 tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi Performansbir katında Atilla Dorsay’ın Mistikler Diyarı: Hindistan fotoğraf sergisi sanatseverler tarafından izlenilebilir.

Atilla Dorsay’ın ,

‘Hindistan, Hindistan… Bir milyar 300 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık birkaç ülkesinden biri. Sayısız ırktan oluşuyor, birçok değişik dine inanıyor, birkaç düzine dil konuşuyor. Nüfusun  % 40’a yakını yoksulluk sınırının altında olunca, sokaklar birer yaşama alanı haline geliyor. Mabetleri, yapıları, türbeleri, saray ve kaleleri birbirinden güzel ve etkileyici.

Ya insanları?  O yorgun ihtiyarlar, çılgın dervişler, avare meczuplar, sokak bilgeleri…O birbirinden güzel ve parlak renklerle donanmış, bedenlerini bulunmaz Hint kumaşlarının, yüzlerini doğal renklerin cümbüşüne terk etmiş işveli, baştan çıkarıcı Hint kadınları…O inanılmaz uzunluktaki kirpiklerini kırpıştırıp duran küçük çocuklar…O daha doğduklarında kendilerini derin bir yoksulluğun içinde bulan, ama sanki doğanın veya yüzlerce tanrının her şeye karşı donanımlı kıldığı bebekler…

İşte bütün bunları, ben de kameramla saptamaya çalıştım. Bu alçakgönüllü sergi o gizemli ülkeye bir kapı açarsa, çok mutlu olacağım.’

Sözleriyle anlattığı sergi 25 Şubat – 14 Mart tarihleri arasında Caddebostan Kültür Merkezi Performans bir katında gezilebilir.

no images were found

Not: Atilla Dorsay ve Türkan Şoray , 27 Şubat Cumartesi Saat:16- 18 arasında CKM’de olacak

Tarih : 17 Şubat – 14 Mart 2010
Yer : Caddebostan Kültür Merkezi CKM
Adres : Haldun Taner Sok. No:11 Caddebostan-Kadıköy
Tel : 0 216- 3862681

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: