Loading...

Defne Sesin Okay, Saklı Zaman Fotoğraf Sergisi

Uçsuz bucaksız boşluk yada bir kaostur onların gözleri. Yalnızlığınız o gözlere bakmayla başlar. Fotoğraf sanatçısı Defne Sesin Okay her şeyin başladığı o “SAKLI ZAMAN” ile 4 Mart 2010 da Galeri G-art’ da …

Geçmiş insanı hiç bırakmaz.. Bir gölge gibi değil bir ışık gibi takip eder.
Nereden geldiğini bilmenize gerek kalmadan
O, sizi bulur..
Günün birinde çekilmeye başlarsınız.. zorunlu tek dostu ağaç olan bir köpeğin gözlerine, belki uçsuz bucaksız bir boşluğa, bazen de kaosun içine..
Yanlızlığınız burada başlar.
İste bu ilk karşılaşmadır..
İlk dokunuş, ilk sestir..
İlk kendi sesinizdir..

Bırakmak istemeyeceğiniz bir tadın gizli sesi yayılır benliğinize, ruhunuza..
yaşamak için..
Peşinden gittiğiniz her ne ise..
Elle tutamadığınız o ses günün birinde görüntülere dönüşüverir. Görüntülerle karşılaşma,bakış ile karşılaşmadan farklı olarak bir kez daha hatırlatır yerinizi. Dışarıyla aranızdaki akış “bakmaktır”, oysa iç dünyanızın yansıması görmektir..

Hayata teslim oluşunuzla, içine dalmanız için buğulanır görüntü. Onu gören gözler dışında birini daha farkedersiniz. Arkanızda bir siz daha, bir tane daha ve kimbilir kaç tane sizden?
Birgün, nereye gittiğinizi bilme isteğinden vazgeçerek uzaklaşırsınız kendinizden.. bu, göz göze gelip asla vazgeçmek istemeyeceğiniz derinliğe son bakıştır..

Bu, görmenin başlangıcıdır…

defnesesinokyay

1998 Mimar sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi Fotoğraf Bölümü mezunu Defne Sesin Okay, 2004 yılında aynı üniversitede yüksek lisansını bitirdi. Saklı Zaman isimli sergi 4 Mart – 4 Nisan 2010 tarihleri arasında pazartesi dışında her gün saat 11:00 – 20:00 arası gezilebilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: