Loading...

Dünyaca Ünlü National Geographic Fotoğrafçısı Randy Olson Türkiye’de

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, dünyaca ünlü NG fotoğrafçısı Randy Olson’un sergisine ev sahipliği yapıyor. Randy Olson’un dünyanın farklı yerlerinde NG dergisi için çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan karma sergisi 27 Nisan 2010 tarihinde  açılacak. Aynı gün PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nin de açılışı gerçekleştirilecek. Sergi, 09 Mayıs tarihine kadar gezilebilecek.

Randy Olson Kimdir?

Fotoğrafçı Randy Olson, POYİ (Pictures of the Year İnternational) yarışmasında 2003 yılı ‘Yılın Dergi Fotoğrafçısı’ seçilmiştir. 18 yıldır National Geographic Dergisi adına görev yapan Olson Sibirya, Afrika, Irak, Pakistan, Hindistan, Tayland, İzlanda, Guyana, Türkiye, Gürcistan, İspanya, İtalya, Avusturya, İsviçre, Avustralya, Kamboçya, Abu Dabi, Endonezya, Çin ve Güney Pasifik başta olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde projeler gerçekleştirmiştir. Olson 1992 yılında POYİ’ nin gerçekleştirdiği yarışmada ‘Yılın Foto muhabiri’ seçilerek 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana büyük ödülü kazanan iki isimden biri olmuştur. Alicia Patterson Bursu’nu kazanan Randy Olson, 7 yıl süren bir projeyle AIDS’li bir aileyi fotoğraflamıştır. ‘Section 8 housing’ projesinde yansıttığı sorunlarla Robert F. Kennedy ödülünü kazanan Olson, aynı zamanda 1996 yılında NPAA/Nikon Sabbatical Grant ödülüne layık görülmüştür.

no images were found

Randy Olson National Geographic Dergisi için Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Parkları, Earth Day, Rusya Putorana Platosu, İndus uygarlığı, Karadeniz, Avustralya’nın Muson Yağmurları, Küresel Balık Krizi başta olmak üzere çok sayıda proje hazırlamıştır. Kansas Üniversitesi’nde lisans eğitimini Gazetecilik üzerine gerçekleştiren Olson, Missouri Üniversite’sinde foto muhabirliği üzerine master eğitimini tamamlamıştır. Pensilvanya’da eşi Melissa Farlow ile yaşayan Olson halen National Geographic Dergisi için projeler üretmektedir.

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi

Farklı bakış açısı, etkin çalışma metodu ve yenilikçi uygulamaları ile “Fotoğraf Platformu” olma görevini iki yıldır başarı ile yürüten PhotoWorld, faaliyetlerini PhotoWorld Fotoğraf Merkezi olarak tek çatı altında topluyor.

Dersler
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde Temel, ileri, portre, doğa, makro, still life fotoğraf dersleri, Marka/model bazlı makine ve lens eğitimleri, Konulu atölyeler, Püf noktası eğitimleri, Usta fotoğrafçıların katıldığı atölyeler, Ev hanımları için pratik fotoğraf eğitimi, Çocuklar için eğlenceli fotoğraf eğitimi, Fotoğraf makinesi ile video çekim dersleri, Temel ve ileri görüntü işleme programları eğitimi, Baskı atölyesi, Amatör sinema/video dersleri ve amatör post prodüksiyon dersleri (montaj) veriliyor.

Etkinlikler
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde ayrıca fotoğraf sergileri, Usta fotoğrafçıların katıldığı söyleşiler, Periyodik slayt gösterileri, Fotoğraf konulu film gösterileri, Donanım ve yazılım konulu film gösterileri ve Periyodik fotoğraf gezileri düzenleniyor.

Bilgi Merkezi
PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde yer alacak Fotoğraf Müzesi’nde filmler, makineler, lensler, baskı aparatları, dijital ve analog makine parçaları sergileniyor.
Kütüphane bölümünde farklı dillerde yüzlerce fotoğraf yayını ve dergiye erişim imkanı bulunuyor.
Merkezde bulunacak KIOSK’lardan farklı dillerde binlerce e-dergi, e-kitap, soft dokümanlar, videolar ve fotoğraf belgeleme arşivine kolayca erişilebiliyor.

Baskı Merkezi
Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların farklı boyutlardaki fotoğraf baskı talepleri PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde karşılanabiliyor.

Canon Görsel Akademi
Canon makine satın alanlara fotoğraf veya video eğitimi veren Canon Görsel Akademi, PhotoWorld Fotoğraf Merkezi’nde faaliyet gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: