Loading...

Dünyanın Önde Gelen Fotoğrafçıları Türkiye'ye Geliyor

FOUNDRY PHOTOJOURNALISM  WORKSHOP

Dünyanın önde gelen fotoğraf atölye çalışmalarından Foundry Photojournalism Workshop, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyon (TFSF) öncülüğünde Nazım Hikmet Kültür Merkezi ve Fotoröportaj.org işbirliği ile İstanbul’da yapılacaktır.

Daha önce Meksika ve Hindistan’da yapılan FPW, 2010’da Türkiye başta olmak üzere Ukrayna’dan Ürdün’e uzanan bölge fotoğrafçılarını uluslararası çapta ün kazanmış eğitmenlerle buluşturmayı amaçlamaktadır.

VII Photos, Magnum Photos, National Geographic, The New York Times ve AP üyesi tecrübeli fotoğrafçıların eğitmenlik yapacağı atölyeler ve eğitmenler ile 20-26 Haziran 2010 tarihlerinde Kadıköy Nazım Hikmet Kültür Merkezinde yapılacaktır. Atölye çalışmalarına ilişkin katılım, gelişme ve ayrıntılı bilgileri TFSF web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

TFSF, Foundry Photojournalism Workshop etkinliğinin Türkiye ayağındaki öncü kuruluş olarak proje ortakları ile birlikte lojistik destek ve tanıtımdan sorumludur.

Başvuru ve kayıt konuları dışındaki sorular için TFSF YK üyesi ve proje sorumlusu Utku Kaynar utkukaynar@gmail.com ile temas kurulabilir.

Tüm kayıt işlemleri ve ödemeler www.foundryphotoworkshop.org sitesinden yapılacaktır.

Atölyeler İngilizce yapılacak olup herhangi bir tercüme işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

AÇILACAK ATÖLYELER

Vizyondan Hayata : Medyanın Ajandasında Yer Almayan Sosyal Konuları Belgelemek

Eğitmen : Guy Calaf

Klasik medyanın gündeminde her zaman sosyal olarak en öncelikli konular yer almaz. Bu atölye size bu gündemde yer almayan konuları görüntülemeyi, tanıtımını yapmayı ve gündeme getirmeyi öğretecek.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt : FROM VISION TO LIFE: Documenting social issues outside the mediaʼs agenda setting.

Photojournalism’in Yeni Dünyasına Geçiş :

Eğitmen : Ami Vitale

Her şeyin değiştiği günümüz dünyasında becerilerinizi geliştirmek ve bir fotoğrafçı olarak kendinizi yeni taleplere adapte etmek konusunda, konunun uzmanı Ami Vitale ile bir hafta.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt : Transitioning to the new world of Photojournalism

Bir Foto-Röportaj Oluşturmak

Eğitmen : Jared Moosy

Bir fotoröportajın sosyal ve estetik dokusu, siyasi açılımları ve bir fotoröportaj nasıl yapılır sorusunun yanıtları.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt : Formulating a Photo Essay

Öyküleri Fotoğraflamak

Eğitmen : Ron Haviv

Öyküleri fotoğraflamak çoğu zaman içinde profesyonel ve kişisel beceriler gerektiren bir yapı taşır. İster kendi mahallenizi, isterse deniz aşırı öyküleri fotoğraflayın, Ron Haviv size portfolyo sunumları, ödevler, fotoğraf seçkisi seansları ve ikili görüşmelerle yol gösterecek.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt : Photographing stories

Öykü Anlatımında Samimiyet ve Empati

Eğitmen : Andrea Bruce

Bu atölyeye bütün öğrenciler Istanbul’da fotoğraflamak istedikleri genel bir tema veya konuyla gelecekler, ve sınıf olarak biraraya geldiğimizde bu öyküyü nasıl kişisel ve katılımcı bir düzeye yükselteceğimizi öğreneceğiz.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt : Intimacy and Empathy in Storytelling

Kültürleri Fotoğraflamak – Sınırlar Olmaksızın İletişim

Eğitmen : David Bathgate

24/7 yaşayan küresel köyde fotoğrafçılar kültürel sınırları nasıl aşar? Gösterdiklerinin her zaman istedikleri gibi anlaşılmadığı bu dünyada doğru anlatım ve empati nasıl yakalanır?

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt : Capturing Cultures – Communicating Without Boundaries

Sırt Çantası Gazeteciliği Rehberi

Eğitmen : Jon Vidar

Günümüz yeni medyasında, gazeteciliğin geleneksel rolleri sürekli değişiyor. Bir fotoğrafçı olarak kendi alanınıza neredeyse bir rönesans yaklaşımı ile yeniden bakacağınız bu atölye çalışmasının sonuçları sadece fotoğraflar değil, ses, video ve yazıyı da kapsayacak.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt : The Essential Guide to Backpack Journalism

Multimedya Öykü Anlatımına Giriş

Eğitmen : Tewfic El-Sawy

El-Sawy bu atölyede öğrencilerini kullanılan uygulamalardan çok öykünün kendisine odaklıyor. Atölye çalışmasının amacı, fotoğrafçıların kendi yapıtlarını bir multimedya ortamında nasıl bir esere dönüştüreceklerini açıklığa kavuşturmak.

Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt : The Essential Guide to Backpack Journalism

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: