Loading...

Giresun Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarıması

1- Yarısma Adı

“Giresun Valiliği Ulusal Fotoğraf Yarısması”

2- Yarısmanın Amacı

Bütün yönleri ile Giresun’u tanıtmak. Belge olusturmak. Fotoğraf sanatının gelismesine yardımcı olmak.

3- Yarısmanın Konusu

“DÜNDEN BUGÜNE HER YÖNÜ İLE GİRESUN”

4- Katılım Kosulları

a) Katılım ücretsizdir. Seçici Kurul Üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dısında amatör, profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.

b) Yarısma renkli baskı dalında olup, adaylar en fazla altı (6) adet fotoğrafla yarısmaya katılabilirler.

c) Yarısmaya katılan fotoğrafların, Giresun İl sınırları içerisinde çekilmis olması gerekmektedir. Gerektiğinde katılımcılardan bu durumun kanıtlanması istenilebilir.

d) Daha önce herhangi bir yarısmada ödül almıs fotoğraflar bu yarısmaya katılamazlar. Yarısma sonunda sartnameye uymayan eserin tespiti halinde derece ve ödülü geri alınır, yerine baska bir eser konmaz; derece ve eser bos bırakılır.

e) Katılımcı, yarısmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dısında
hareket ettiği anlasılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

f) Yarısmaya gönderdiği fotoğraf kendisine ait olmadığı halde kendisininmis gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değisiklikleri yapanlar, TFSF Kurallarına göre bir (1) yıl süreyle hiçbir yarısmaya katılamazlar.

g) Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmis kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarısmaya katılamazlar.

h) Yarısmaya gönderilecek eserlerin kısa kenarı 18 cm’den küçük, uzun kenarı 45 cm’den büyük olmayacaktır. Fotoğraf kağıdına basılı, paspartusuz,kenar bosluksuz ve herhangi bir yüzeye yapıstırılmadan, Baskı kadrajında ve ölçülerinde 300 DPI çözünürlük ve JPEG formatında, CD kayıtları ile birlikte gönderilmelidir.

i) Eserler, belge niteliği tasıyacağından montaj yapılmıs,formları bozulmus, baskalastırılmıs olmayacaktır. Bu tür eserler yarısma dısı bırakılacaktır.

j) Katılımcılar yarısmaya katılmakla, sartları kabul etmis sayılırlar.

5- Yapıtların İsaretlenmesi Ve Gönderilmesi

Yarısmaya gönderilecek fotoğrafların arka yüzünün sağ alt kösesine ve CD üzerine 6 rakamdan olusan bir rumuz ve sıra numarası yazılacaktır. ( Örnek: 148556-1 ), katılım
formu eksiksiz doldurulacak, CD ile birlikte üzerinde rumuz yazılı ağzı kapatılmıs zarfla birlikte fotoğrafların konacağı büyük zarfın içine konarak, zarfın üzerine de 6 rakamdan
olusan rumuz yazılacak, postada zarar görmeyecek sekilde paketlenip yarısma sekreteryasına gönderilecek ya da elden teslim edilecektir.

Eserlerin posta-kargoda zarar görmesinden ya da kaybolmasından Giresun Valiliği sorumlu tutulamaz. Her türlü sorumluluk yarısmacıya aittir.

Yarısma bilgilerine ve katılım formuna Giresun Valiliği internet sitesinden ve yarısma sekreteryasından ulasılabilir.

6- Yapıtların Geri Gönderilmesi

Yarısmaya katılan eserler sergilemeden sonra teslim edildiği biçimde ve ambalajda bildirilen adreslere kargo ile geri gönderilecektir. Elden teslim edenlere elden iade edilecektir. Adres değisikliğinden dolayı teslim edilemeyen gönderiler için sorumluluk kabul edilmez. TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilir. Dereceye girememis eserler en geç 30 gün sonra, diğer eserler en geç 90 gün sonra geri gönderilecektir. Ödül töreni ve sergi yeri daha sonra Giresun Valiliği internet sitesinden ilan edilecek, TFSF’ye ödül alan eser sahiplerine ve jüri üyelerine telefonla bildirilecektir.

7- Kullanım Hakkı

Derece ve mansiyon alan eserler Giresun Valiliğince tanıtım için hazırlanacak albüm, dergi, katalog, brosür, afis ya da benzeri basılı yayınlar ile Giresun Valiliğinin internet
sitesinde fotoğrafçı adı belirtilmek sureti ile kullanılabilecek ve bunun için ilave bir telif ödenmeyecektir. Kullanım hakkı Giresun Valiliği ve eser sahibinin olacaktır. Eserlerin
Giresun Valiliği dısında üçüncü sahıslarca, izinsiz kullanımı durumunda, sanatçı fikir ve sanat eserleri kanunundan doğan haklarını tek basına kullanabilir. Ödül alan fotoğraflar TFSF yayını olan Almanak 2010 kitabında, kurumumuza ayrılan sayfalarda da yer alacaktır.

8- Yarısma Takvimi

Son Katılım Tarihi : 25 Haziran 2010
Seçici Kurul Değerlendirmesi : 28 Haziran 2010
Sonuç Bildirim Tarihi : 30 Haziran 2010
Sergi ve Ödül Töreni : Giresun Valiliğinin İnternet Sitesinden Daha Sonra İlan Edilecektir. TFSF’ye, ödül alan eser sahiplerine ve jüri üyelerine telefonla bildirilecektir.

9- Yarısma Sekreteryası

Adı –Soyadı : Çiğdem YILMAZ
Tel : 0454- 215 71 41
Faks : 0454- 215 12 43
E-posta:giresunvaliligifotografyarismasi@hotmail.com
Adres : Çıtlakkale Mahallesi Atatürk Bulvarı
Yeni Hükümet Konağı No:115/GİRESUN

10- Seçici Kurul

Özer KANBUROĞLU (Prof.Dr.-Fotoğraf Sanatçısı-AFİAP)
Ömer YAĞLIDERE (Doktor – Fotoğraf Sanatçısı-AFİAP)
M. Resat SÜMERKAN (Mimar- Fotoğraf Sanatçısı)
Baki MUSABASOĞLU(Fotoğraf Sanatçısı)
A. Yusuf AĞAOĞLU (Mimar- Fotoğraf Sanatçısı)
Kenan YILMAZ (Dr.Kurum Temsilcisi-Foto.Sanatçı)

11- Ödüller

Birincilik Ödülü : 3.000 TL + Plaket + CD
İkincilik Ödülü : 2.000 TL + Plaket + CD
Üçüncülük Ödülü : 1.500 TL + Plaket + CD

Giresun Eski Evleri Özel Ödülü : 2.000 TL + Plaket + CD
Mansiyon Ödülü (3 adet) : 500 TL + Plaket + CD

Yarısmamız TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu)tarafından 2010 / 17 no ile desteklenmektedir. Yarısma süresince TFSF temsilcisi bulunacaktır.

Katılım formu için tıklayınız.

Yarışma Takvimi için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: