Loading...

I.Ulusal Yalova Fotoğrafçılar Buluşması

YALOVA BELEDİYESİ ve YALOVA FOTOĞRAF AMATÖRLERİ DERNEĞİ(YAFOD) FOTO MARATONU

ETKİNLİĞİN AMACI:

Doğal ve kültürel açıdan ülkenin en güzel köselerinden biri olan Atatürk’ün Sehri Yalova’yı Atatürk Türkiye’sine fotoğrafın gücünü kullanarak tanıtmak.Yalova halkını fotoğraf sanatı hakkında bilgilendirerek, bilinçlendirmek.Ülkenin dört yanından gelecek yüzlerce fotoğraf tutkunu ile tanıstırmak,kaynastırmak.Etkinlik aracılığı ile fotoğraf sanatının gelismesine katkı sunmak.

Etkinliğe katılacak yarısmacıların fotoğraflarından olusan zengin bir arsivi Yalova Belediyesi’ne kazandırmak,sehrin tanıtımına katkı sağlamak.

KATILIM KOŞULLARI:

1-Etkinlik 4/5/6 Haziran 2010 tarihleri arasında 3 gün sürecektir.

2-Foto maraton Jüri üyeleri ile birinci derece yakınları dısında amatör,profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.

3-Foto maratona teslim edilecek fotoğrafların etkinlik süresi içinde ve Yalova ili sınırları içinde çekilmis olması gerekmektedir.

4-Katılımcılar basvuru sırasına göre kabul edilecektir. Katılımcılara kayıt sırasında verilen numara rumuz olarak kullanılacaktır. Yarısmaya 1 den fazla fotoğraf verilmesi durumunda kayıt numarası ile birlikte sıra numarası kullanılacaktır.(077-1 gibi)

5-Foto maraton için çekimler dijital makinelerle yapılacak, yarısma sayısal alanda düzenlenecektir. Çalısmalar Organizasyon Komitesi’ne sayısal ortamda ve exif bilgileriyle
teslim edilecektir.Gerektiğinde çalısmaların orijinali istenecektir.

6-Çekimler sergi için baskıya uygun boyutta ve çözünürlükte JPEG formatında olmalıdır.

7-Fotoğraflar renkli veya siyah/beyaz olabilir. Değerlendirmede kategori ayrımı yapılmayacaktır.Çalısmalar paspartusuz,kenar bosluksuz ve çerçevesiz olmalıdır.

8-Her katılımcı en çok 5 fotoğraf ile foto maratona katılabilir.

9-Ödül alan fotoğrafların kullanım hakkı Yalova Belediyesi’ne ait olacaktır. Ödül alan eserlere ayrıca telif ödenmeyecektir. Bu eserlerin kullanım hakkı eser sahibi ve Yalova
Belediyesi’ne ait olacaktır.Yalova Belediyesi fotoğrafçı adı belirterek çalısmaları; afis, brosür, katalog gibi basılı yayınlarla dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanabilecektir.Eser sahipleri bu durumda ilave bir hak iddia edemez.

10-Foto maratona teslim edilen çalısmaların her türlü sorumluluğu katılımcıya aittir.Doğabilecek hukuki anlasmazlıklar ve cezai yaptırımlarda Yalova Belediyesi ve
Organizasyon Komitesi’ne hiçbir sorumluluk yüklenemez.

11-Ödül alan eserler TFSF yayını olan Almanak 2010 da yer alacaktır.

12.Foto maraton TFSF(Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) tarafından 2010/08 nolu onayla desteklenmektedir.Etkinlik sürersince TFSF temsilcisi hazır bulunacaktır.

13.Foto maratona kayıt yaptıran her katılımcı bu sartları kabul etmis sayılır.

KONAKLAMA:

Konaklama yapılabilecek yerlerin adres ve iletisim bilgileri Yalova Belediyesi’nin web sitesi(http://www.yalova.bel.tr) ile Yalova Fotoğraf Amatörleri Derneği’nin web
sitesinden(http://www.yafod.org) duyurulacaktır.Katılımcılar konaklama için rezervasyonları kendileri yapacaklardır.

Katılımcılar için ücretsiz çadır alanı sağlanacak, gerekli tedbirler ve güvenlik önlemleri alınacaktır.

FOTOMARATON PROGRAMI:

4 Haziran 2010 Cuma

Cuma günü sabahtan itibaren sehre gelen katılımcılar Yalova Fotoğraf Amatörleri Derneği merkezine yönlendirilerek, kayıt yapmaları sağlanacaktır. Etkinliğe kayıt islemleri 5 Haziran Cumartesi günü saat 14:00’e kadar devam edecektir. Kayıt islemleri tamamlanan katılımcılar konaklama yerlerine yönlendirileceklerdir. Çadır alanı Yalova Belediyesi’ne ait TİGEM tesislerinde(deniz kenarında) olusturulacaktır.Emniyetle isbirliği yapılarak, gerekli güvenlik önlemleri alınacaktır. Yöre hakkında bilgilendirilen katılımcılar, gün boyu fotoğraf çekimi yapabileceklerdir.

– “Ates Üstünde Elli Yıl” İsa ÇELİK Fotoğraf Sergisi açılısı saat 14:00’te yapılacaktır. Saat 19:00 da aksam yemeği Yalova Belediyesi tarafından verilecektir. Saat 21.00’de Barış Manço Açık Hava Tiyatrosunda açılıs töreni yapılacaktır.Açılıs konusmalarının ardından fotoğraf gösterileri yapılacaktır.(Gösteriler zamanın uygunluğu oranında gerçeklesecek ve önceden gönderilenler arasından YAFOD Seçici Kurulu tarafından belirlenecektir.)Program en geç saat 22.30’da sona erecektir.

5 Haziran 2010 Cumartesi

Sabah 07:30’da Yalova Belediyesi tarafından kahvaltı verilecek. Kahvaltı sonrasında fotoğraf çekimi yapılacak yerler hakkında bilgi verilecek, tanıtım brosürleri dağıtılacaktır. Fotoğraf çekim alanlarına Yalova Belediyesi tarafından sağlanan araçlarla turlar düzenlenecek, araçlara rehber görevlendirilecektir.İsteyen katılımcılar kendi imkanlarıyla günü değerlendirebileceklerdir.Öğle ve aksam yemeği katılımcılara ait olacaktır.Yalova Belediyesi tarafından anlasma sağlanan lokantalarda indirim uygulanacak. (Anlasmalı lokantalar hakkında kayıt sırasında bilgi verilecektir.)Yalova merkez ve dünyada günbatımının en iyi izlendiği yerlerden biri olan Erenköy’de günbatımı seyredilerek, fotoğraflanabilecektir.

Günbatımından sonra herhangi bir etkinlik yapılmayacak, katılımcılar ve konuklarla sohbet ortamları sağlanacaktır. Konaklama önceki gün olduğu gibi devam edecektir. Saat 22:00’den sonra Organizasyon Komitesi tarafından fotoğraflar teslim alınmaya baslayacaktır.

6 Haziran 2010 Pazar

Sabah 07:30’da Yalova Belediyesi tarafından kahvaltı verilecek.Katılımcılar saat 10:00’a kadar fotoğraflarını teslim edebileceklerdir.Jüri toplantısı 11:00’de baslayacaktır.Saat 15:00’de sonuçların açıklanacağı ödül töreni ve kapanıs yapılacaktır. (Sergi açılısı 19 Temmuz Yalova’nın Kurtulusu gününde yapılacaktır)

KATALOG:

Foto maratonda ödül alan ve çalısmaları sergilenen katılımcılara katalog posta ile gönderilecektir.

KATILIM ÜCRETİ:

Katılımcılardan kayıt sırasında 20 TL katılım ücreti alınacaktır.

ÖDÜLLER:

1.Birincilik Ödülü : 3000 TL / Plaket
2.İkincilik Ödülü : 2000 TL / Plaket
3.Üçüncülük ödülü :1000 TL / Plaket

YAFOD Özel Ödülü : 500 TL / Plaket
Mansiyon : 5 Adet (200 TL x 5) / Plaket
(Ödül sayısı sağlanacak sponsorların katılımıyla artırılabilecektir.)

JÜRİ ÜYELERİ:

1.İsa ÇELİK-Fotoğraf Sanatçısı (AFIAP)
2.Prof. Dr. Güler ERTAN-Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi
3.Reha BİLİR – (FOTOSEL)
4.Halil SÜDER-YAFOD Yönetim Kurulu Baskan Yrd.
5.Cengiz KASAPOĞLU -Yalova Belediyesi temsilcisi

ORGANİZASYON KOMİTESİ:

Cengiz KASAPOĞLU-Yalova Belediyesi temsilcisi – 0532 393 37 47
Erdal YAVUZAK- YAFOD Yönetim Kurulu Baskanı – 0505 640 47 28
Halil SÜDER- YAFOD Yönetim Kurulu Baskan Yrd. – 0532 625 92 23
Hüseyin ELÇİ- YAFOD Yönetim Kurulu Üyesi – 0505 221 62 31
Nazik ALTINEL- YAFOD Üyesi – 0533 249 08 36

İletisim için:

yafod77@hotmail.com
yafod77@gmail.com
2010/08

Katılım formu için tıklayınız.

Yarışma Takvimi için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: