Loading...

İstanbul Fotoğraf Buluşmaları 2010

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Kültür Kulübü Fotoğraf Topluluğu-İFFOT’un ev sahipliği yaptığı ve bu yıl üçüncüsünü düzenleyecekleri İstanbul Fotoğraf Buluşmaları-2010; 23-28 Nisan tarihleri arasında Fotoğrafevi, Fototrek ve Galata Fotoğrafhanesi’nde fotoğraf severlerle buluşuyor.

6 gün boyunca dolu dolu sürecek olan organizasyonun, bu yılki konseptinin basın ve belgesel fotoğrafçılığı olmasından dolayı, bu alanlardan önemli isimleri bir araya getirmesi dikkat çekiyor.

İFB-2010’un ev sahibi genç fotoğrafçılar; bu yılki konseptlerinden yola çıkarak; haberde, belgelemede fotoğrafın önemine, hatta çoğu zaman olmazsa olmazlığına bir vurgu yapmak istediklerini belirttiler. Ayrıca bu vurguya ek olarak; fotoğraf editörlüğü(gazete ve dergilerde), yeni bir anlatımı biçimi mi dediğimiz “multimedya”, “fotoğrafların anlattıkları”, haber fotoğrafçılığı, ajans foto muhabirliği, belgesel fotoğrafta portre gibi konular da bu yılki etkinliğin diğer önemli konu başlıkları arasında yer alıyor. Tüm bunların yanında; doğa ve moda fotoğrafçılığı da unutulmamış elbette. Yine bu alanlardan önemli isimlerin bazıları İFB-2010 programında yerini çoktan almış durumda.

23 Nisan Cuma Günü Saat 16:00’da Fotoğrafevi’nde Ahmet Sel ile başlayacak etkinliğin ikinci söyleşisi ise saat 18:00’de Ramazan Öztürk’le olacak. Ayrıca; söyleşilerin ardından saat 19:30’da başlayacak olan kokteyl de açılış gününün bir diğer etkinliği.

Üniversite topluluklarının da gösterimleriyle birlikte yer alacağı İstanbul Fotoğraf Buluşmaları’nın bu yıl ki diğer önemli konukları arasında ise; Coşkun Aral, Sebati Karakurt, Kemal Nuraydın, Sinan Çakmak, Güngör Özsoy, Cemil Ağacıkoğlu, Mustafa Özer, Selahattin Sevi, Ercan Arslan, Kürşat Bayhan, Yücel Tunca, Fatih Pınar, Süha Derbent, Mehmet Kaçmaz yer alıyor..

Daha detaylı ilgi için: http://ifb2010.blogspot.com/

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: