Loading...

Marco Rodolfo Crillissi

1953 yılında İtalya’nın Sardunya Adası’nda dünyaya geldi. Aile ortamından gelen çok kültürlü yapısı, onu çok erken yaşta Ada dışındaki dünyayı keşfetmeye yönlendirdi.

İlk fotoğraf makinesi ile 16 yaşında tanışan Marco Crillssi, eğitimini sürdürürken aynı zamanda dünyanın çeşitli yerlerine seyahat ederek farklı kültürleri ve yaşam biçimlerini fotoğraflamaya başladı.

İtalyan Kültür Bakanlığı’nın isteği üzerine arkeolojik ve etnoğrafik çalışmalar yürüttü ve bu süre içinde kendi arşivini güçlendirmeye devam etti.

Çok sayıda sergiye imza atan, uluslararası yarışmalarda ödüller kazanan ve fotoğrafları dergilerde kapak olarak yayınlanan Marco Criliissi, bugün 50.000 karelik dev bir arşive sahiptir. Bu çalışmaları birçok basılı yayın ve akademik tezde yayınlanmış, ayrıca fotoğraf sanatı konusunda yüksek lisans öğrencilerine ders vermiştir.

Marco Rodolfo Crillissi, bir yandan Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sergilenecek olan “Sardunya Adası; Bir Kıta” adlı kişisel sergi çalışması için, diğer yandan yerel coğrafya ve kültürümüzü farklı bir bakış açısı ile beİgeselleştirmek amacı ile ülkemizde bulunmaktadır.

SARDUNYA ADASI: BİR KITA SERGİSİ

Tarih: 25 Mart 2010 Perşembe – 08 Nisan 2010 Perşembe

Saatler: 12:30

Yer: ANKAmall AVM – Sevil Parfümeri önü

Sanatçının kişisel web sayfası için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: