Loading...

Özer Kanburoğlu

1964 yılında İstanbul’da doğdu. 1994’de M.S.Ü., Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü, Fotograf Ana Sanat Dalı’ nda, “Lisans” eğitimini, 1998’de M.Ü., Güzel Sanatlar Enstitüsü, Fotograf Ana Sanat Dalı’nda, “Yüksek Lisans” eğitimini, 2002’ de İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Gazetecilik Ana Bilim Dalı’nda “Doktora” eğitimini tamamladı.

Çeşitli dergilerde Yazı İşleri Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdür Yardımcılığı ve Editörlük yaptı. “İzlenimler”, “Detaylar”, “Sepetçiler”, “Mimari-er” ve “Öyküler” adlı sergilerini çeşitli etkinliklerde sergiledi. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda 140’a yakın ödül kazandı. 70’i aşkın makalesi çeşitli dergilerde yayımlandı. Yurtiçi ve yurtdışında bir çok konferans verdi. 30’a yakın bildirisini ulusal ve uluslararası sempozyumlarda sundu. Yurtiçi ve yurtdışında 40’a yakın gösteri yaptı. Fotografları 40’ın üzerinde ülkede sergilendi. 2001’de FIAP (Uluslararası Fotograf Sanatı Federasyonu) tarafından AFIAP (Artist of FIAP) ünvanı ile onurlandırıldı.

2003’ de “Kaybolan Meslekler”, 2004 “Denemeler” 2007’ de “Atatürk Fotograflarının Çekilmesi ve Arşivlenmesi” 2008’de de “Atatürk ve Kadın adlı araştırma projelerini tamamladı. 2003’te, İspanya Fotograf Konfederasyonu tarafından desteklenen “Photographers Of The End Of Millenium” adlı projede yer alarak “Milenyum Fotografçısı” seçildi. 2002’de “Yardımcı Doçent”, 2004’de “Doçent” oldu. “Temel Fotograf Bilgisi”, “Fotografta Çekim Teknikleri”, “Basında Haber Fotografı Kullanımı”, “A’dan Z’ye Fotograf”, “Yeni Başlayanlar İçin Fotograf”, “Fotografta Kompozisyon”, “Mimari Fotograf”, “Amatörler İçin Dijital Fotograf” adlı kitapları, “Mimariler” “Sepetçiler” ve “Öyküler” adlı albümleri bulunan KANBUROĞLU, FIAP (Uluslararası Fotograf Sanatı Federasyonu) ve FOTOGEN üyesidir. Belgesel filmlerde yönetmenlik de yapmakta olan KANBUROĞLU, halen Kocaeli Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Fotograf ve Grafik Sanatları Bölümü’nde “Bölüm Başkanı” olarak görev yapmaktadır.

Kaynak: FOTOTREK

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: