Loading...

Ramazan'da Üsküdar ve Çocuk

Amaç:

Ramazan ayının bir baska yasandığı Üsküdar’da, fotoğraf sanatı yolu ile “Ramazan’da Üsküdar ve Ramazan’da Çocuk” temalarının anlatımı.

Yarısma Üsküdar Belediyesi çalısanları, seçici kurul üyeleri ve 1. derecede yakınları haricinde bütün amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katılımına açıktır. Yarısma baskı dalında yapılacaktır. Yarısmacılar, yarısmamıza kısa kenarı 18 cm den kısa, uzun kenarı ise 45 cm den uzun olmayacak boyutta en çok 5 adet renkli ve\veya siyah-beyaz fotoğrafla katılabileceklerdir.

Fotoğraflar belge niteliği tasıyacağından sayısal müdahaleler bu özellik dikkate alınarak yapılmalı, görüntünün ana yapısı değistirilmemelidir. Baskılar herhangi bir yüzeye yapıstırılmayacak kenar bosluksuz ve paspartusuz olacaktır. Daha önce herhangi bir yarısmadan ödül almıs fotoğraflar ile bu fotoğrafların deklansör ve kadraj farklılığı içerenleri yarısmaya katılamaz; katılıp ödül almıs olsalar dahi ödül geri alınır.

Kurum veya seçici kurul, herhangi bir basvurunun kurallara aykırı olduğunun tespit edilmesi durumunda eser sahibine bilgi vermeksizin basvuruyu geri çevirme ya da değerlendirme harici tutma yetkisine sahiptir.

Katılımcı, yarısmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dısında hareket ettiği anlasılanlardan elde ettikleri ödül, ünvan ve her türlü kazanımları geri alınır .

Yarısmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmis gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değisiklikleri yapan: Ödül almıs fotoğrafların katılımının kısıtlandığı yarısmalarda böyle bir fotoğrafla ya da bu fotoğrafın ana unsur olarak kullanıldığı yapıtlarla katılımda bulunan kisilerin yarısmalara katılımı TFSF
Yarısma İlkeleri gereğince bir yıl süreyle kısıtlanır .

Haklarında yukarıda açıklanan gerekçelerle verilmis kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarısmaya katılamazlar .

Yarısmaya katılan tüm katılımcılar bu sartnamedeki bütün sartları kabul etmis sayılır.

Her katılımcı fotoğraflarının baskı kadrajlarında, 300 dpi çözünürlükte jpeg formatında kopyalarını CD ye de kayıt ederek, katılım formu ile örtüsecek biçimde adlandırıp, fotoğrafları ile birlikte gönderecektir.

Her katılımcı altı karakterli bir rumuz belirleyecek ve fotoğraflarının arka sağ alt kösesine bu rumuzu ile birlikte bir sıra numarası yazacaktır. “örnek: 1234AB-1” Fotoğraflarla beraber gönderilecek cd lerede kaydedilen fotoğraflarda aynı rumuz ve sıra numarası ile isimlendirilecek ve cd lerin üzerine sadece rumuz yazılacaktır. CD göndermeyen ya da yanlıs adlandırılmıs kayıtlar yarısma dısı bırakılacaktır.

Fotoğraflar, cd ve usulune uygun doldurulmus, imzalanmıs katılım formu hep birlikte korunaklı bir zarfa konulacak ve zarfın
üzerine “Üsküdar Belediyesi 4. Fotoğraf Yarısması” ibaresi yazılarak elden ya da posta, kurye veya kargo yolu ile Üsküdar Belediye Baskanlığı Basın Yayın ve Halkla İliskiler Müdürlüğü Basın Bürosu na gönderilecektir.

Fotoğraflar konusu gereği Üsküdar ilçesi sınırlarında çekilecektir. Üsküdar ilçesi sınırları için www.uskudar.bel.tr adresinden bilgi edinebilirsiniz.

Ödül alan ve satın alınan fotoğraflardan olusan bir yarısma albümü hazırlanacak ve tüm katılımcılara fotoğraflarının geri gönderimi ile birlikte gönderilecektir.

Ödül alan ve satın alınan fotoğraflar Üsküdar Belediyesi yayınlarında tanıtım amaçlı kullanılabilir. Kullanım hakkı eser sahibi ile birlikte kurumumuza ait olacaktır.

Ödül alan eserler TFSF yayını olan Almanak-2010 kitabında kurumumuza ayrılan sayfalarda da yer alacaktır.

Eserler ambalajlı bir sekilde iade edilecektir. Geri gönderim tarihinden itibaren 2 ay içinde kurumumuzdan alınmayan ya da adresinden geri dönen fotoğraflar TFSF Temsilcisi gözetiminde imha edilecektir. Elden teslim edilen eserler yine elden iade edilecektir.

Eserlerini Üsküdar Belediyesi arsivine bağıslamak isteyenler katılım formunda ilgili bölümü isaretlemeli ve imzalamalıdır. Bağıslanan eserler de kurumumuz tarafından sahibinin ismi belirtilerek tanıtım amaçlı kullanılabilir.

Yarısmamız TFSF tarafından 2010/48 numara ile desteklenmektedir.
Yarısma süresince TFSF temsilcisi bulunacaktır.

YARISMA TAKVİMİ

Son katılım tarihi: 13 Eylül 2010 Pazartesi saat 17.00
Seçici kurul toplantısı ve sonuç bildirimi: 16 Eylül 2010 Persembe
Ödül töreni ve sergi açılısı: 18 Eylül 2010 Cumartesi saat: 17.30
Bağlarbası Kültür Merkezi
Geri gönderim: 8 Kasım 2010 dan itibaren

SEÇİCİ KURUL

Emre İkizler, Marmara Üniv. Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi
Yar. Doç. Dr. Oktay Çolak, Marmara Üniv. Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi
Firdevs Sayılan, Fotoğraf Sanatçısı
Murat Dağıtmaç, Kültür Üniv. Öğretim görevlisi
Yar. Doç. Dr. Serdar Özdemir, Sakarya Üniv. Öğretim Görevlisi

YARISMA YÜRÜTME KURULU

Hüsnü Saraç
İsa Terli
Kenan Koca
Birol Kavdır

YARISMA SEKRETERYASI

Birol Kavdır
Hakimiyeti Milliye Cad. Atlas Çıkmazı
Üsküdar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İliskiler Müdürlüğü Basın Bürosu
0216 531 30 00-2117

ÖDÜLLER

10 Adet Esdeğer Basarı Ödülü: 1.000 TL
40 Adet Satınalma : 100 TL

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: