Loading...

Ron Haviv Türkiye'de

Dünyaca Ünlü Haber Fotoğrafçısı Ron Haviv Türkiye’de

PhotoWorld Fotoğraf Merkezi, VII Ajansı’nın kurucu üyelerinden, dünyaca ünlü Amerikalı haber fotoğrafçısı Ron Haviv’in karma sergisine ev sahipliği yapıyor. Ron Haviv’in farklı kurum ve kuruluşlar için dünyanın farklı yerlerinde çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan karma sergisi 25 Haziran – 25 Temmuz tarihleri arasında fotoğrafseverlerle buluşuyor.

Ron Haviv Kimdir?

New York’ta yaşayan ödüllü haber fotoğrafçısı Ron Haviv, farklı fotoğraf koleksiyonlarına fotoğraflar verdi. fotoğraflarıyla pek çok ödül kazandı. Üniversitelerde fotoğraf konulu konferanslar veren Haviv, farklı televizyon programlarında da fotoğraflarıyla yer aldı. World Press Photo, Pictures of the Year, Overseas Press Club ve Leica Camera’dan ödül alan fotoğrafları Louvre müzesi başta olmak üzere farklı müzelerde ve galerilerde, Birleşmiş Milletler Dış İlişkiler Konseyi’nde sergilendi.

Kitap haline gelen çalışmalarının başında; “Blood and Honey: A Balkan War Journal” ve “Afghanistan: On the Road to Kabul” geliyor. Ron Haviv, The Charlie Rose Show, NPR, Good Morning America, ABC World News Tonight, CNN ve MSNBC gibi kanal ve programlarda bugüne kadar yaşamış olduklarını fotoğrafları ve belgesel çalışmaları eşliğinde sundu. 2001 yılında kurulan VII fotoğraf ajansının 7 kurucu üyesinden biri olan Haviv, Alexandra Boulat, Gary Knight, Antonin Kratochvil, Christopher Morris, James Nachtwey ve John Stanmeyer ile birlikte ajans faliyetlerini sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: