Loading...

Salı Bakışı : İçinden Deniz Geçen Kent, Sergisi

Fotograf Geçidi : İstanbul 2010 Etkinlikleri Salı Fotograf Grubu’nun “Salı Bakışı : İçinden Deniz Geçen Kent” Sergisi ile Devam Ediyor !

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projeleri kapsamında, sanat yönetmenliğini ve küratörlüğünü Gültekin ÇİZGEN’in, proje koordinatörlüğünü Cenk GENÇDİŞ’in üstlendiği FOTOGRAF GEÇİDİ: İSTANBUL 2010’un sekizinci sergisi Salı Fotograf Grubu’nun “Salı Bakışı : İçinden Deniz Geçen Kent”, 03 Nisan 2010 Cumartesi günü saat 18.00’da gerçekleştirilecek kokteyl ile açılacak.
Serginin katalogu da aynı gün izleyicilere sunulacak.

FOTOTREK FOTOGRAF MERKEZİ’nde yer alacak sergi, 07 Mayıs 2010 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

no images were foundMerih AKOĞUL’un kaleminden “Salı Bakışı : İçinden Deniz Geçen Kent” Sergisi:

Ticaret hayatından, kültür alışverişine; uygarlık bilindiği gibi suların kenarında başlamıştır.İstanbul Boğazı’nın geçişi sağladığı Karadeniz ile Marmara Denizi’nin arasında, balıklardan insanların göçlerine kadar yol oluşturmuş İstanbul şehrine, bu kez de Salı Grubu yeni bir bakış getiriyor.

“İçinden Deniz Geçen Şehir” projesi, İstanbul’un kültür başkenti olduğu 2010 yılında, denizin hayat verdiği İstanbul kıyılarına ve suyun şehir içindeki her türlü uzantısına fotografça bir yorum getirmeyi amaçlıyor.

Salı Fotoğraf Grubu’nun Merih AKOĞUL, Ali BOROVALI, Ceyhun CİLASUN, Ergun ÇAĞATAY, Nevzat ÇAKIR, Gültekin ÇİZGEN, İlyas GÖÇMEN, Serhat GÖKÇAYLAR, Metiner GÖREN, Bülent ÖZGÖREN, Nevzat YILDIRAN ve İbrahim ZAMAN ’dan oluşan 12 fotografçısı, İstanbul’da suyun izini ellerinde fotograf makineleriyle sürüyor ve sonuçları yalnızca hemşehrileriyle değil, tüm fotograf dünyası ile paylaşmayı kendilerine görev ediniyorlar.

Salı Fotograf Grubu

Salı Fotograf Grubu, fotografa gönül veren fotograf kadrolarının görüşmek, özlem gidermek ve fikirlerini paylaşmak amacıyla bir araya gelmesiyle 1995 yılında oluşmuştur.

Ortak tutkuları fotograf olan Merih Akoğul Ali Borovalı, Nevzat Çakır, İsa Çelik Gültekin Çizgen, İlyas Göçmen, Metiner Gören Bülent Özgören, Nevzat Yıldıran, İbrahim Zaman Salı Fotoğraf Grubu’nun kurucuları arasındadır.

Düzenli olarak Salı akşamları bir araya gelen grup üyeleri; yaşadıklarını, deneyimlerini, izlenimlerini ve fotograflarını birbirleriyle paylaşırlar. Yapılması planlanan işler, projeler, önerilerin incelenmesi ve tartışılması gündemin başka bir bölümünü oluşturur. Kimi zaman toplantılara sanat dünyasından konuklar katılır ve sohbetlere renk katarlar.

Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı yapısıyla Salı Fotograf Grubu; sergi, gösteri ve basılı yayın etkinlikleriyle fotograf dünyasındaki varlığını sürdürme arzusundadır.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: