Loading...

Tanıdık Yüzler

Bursa Karesanatevi genç fotoğrafçı Gökçe Pehlivanoğlu’nun ‘Tanıdık Yüzler’ adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Türkan Şoray’dan Nejat İşler’e kadar 30’u geçkin sanatçının portre fotoğraflarının yer aldığı serginin açılışı 12 Nisan Pazartesi saat 19.30’da , sergi Nisan ayı sonuna kadar gezilebilir.

Tanıdık Yüzler adlı fotoğraf sergisi, Gökçe Pehlivanoğlu’nun 2004 yılından beri çeşitli film festivalleri, dizi ve film setlerinde fotoğrafladığı yerli-yabancı oyuncu ve yönetmen portrelerinden oluşuyor. Sergide aralarında Türkan Şoray, Kadir İnanır, Cansel Elçin, Cem Yılmaz, Nejat İşler, Demet Evgar, Fatih Akın, Hülya Koçyiğit, Tuba Ünsal, Cemal Hünal, Atıf Yılmaz, Aytaç Arman, Çağan Irmak’ın da olduğu sanat dünyasının önde gelen başarılı isimlerinin 30’u geçkin fotoğrafı yer alıyor.

Gökçe Pehlivanoğlu hakkında:

1984 İstanbul doğumlu. Saint Joseph Fransız Lisesi 2002 mezunu. 2006’da Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema – Tv bölümünü birincilikle bitirdi. 2008’de New York Film Academy (Paris – La Femis) filmmaking workshop’una katıldı. 4 kısa filmi var. Profesyonel alanda fotoğrafçılık ve klip yönetmenliği yapıyor. Kadir Has Üniversitesi’nde Klip Yapımı ve Fotoğraf Sanatı derslerini veriyor.

TANIDIK YÜZLER FOTOĞRAF SERGİSİ:

Gökçe Pehlivanoğlu’nun 2004 yılından beri çeşitli film festivalleri, dizi ve film setlerinde fotoğrafladığı yerli-yabancı oyuncu ve yönetmen portrelerinden oluşmaktadır.

Sergide portreleri yer alan oyuncu ve yönetmenler:

Ahmet Mekin
Alp Kırşan
Aslı Enver
Atıf Yılmaz
Aytaç Arman
Ayten Uncuoğlu
Cansel Elçin
Christopher Lampert
Çağan Irmak
Cemal Hünal
Dağhan Külegeç
Demet Evgar
Ege Aydan
Fatih Akın
Francis Ford Coppola
Halil Ergün
Hülya Koçyiğit
Hümeyra
İpek Değer
Kadir İnanır
Murat Prosciler
Münire Apaydın
Nejat İşler
Pelin Karahan
Saadet Işıl Aksoy
Serkan Şenalp
Semir Aslanyürek
Shekhar Kapur
Sophie Marceau
Tarsem
Tuba Ünsal
Tülin Özen
Türkan Şoray
Yavuz Turgul

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: