Loading...

Unified Color – HDR Photostudio 2

HDR PhotoStudio, 32-bit formatında dosya işleme kapasitesiyle diğer yazılımlardan ayrılan ücretli bir HDR oluşturma programıdır.

Anasayfa:

http://www.unifiedcolor.com

Yükleme Sayfası:

http://www.unifiedcolor.com/download_hdr_photostudio

Dökümanlar:

http://www.unifiedcolor.com/tutorials

Kurulum:

Programın 30 günlük, tüm özelliklerinin kullanılabildiği ücretsiz deneme sürümü, yazılımı test etmek için kullanılabilir. Kolay kurulum, basit ve kullanışlı arayüzü yazılıma adapte olma sürecini kısaltmaktadır.

Özellikleri:

• 32 bit fotoğraf kalitesi
• Tek fotoğraftan HDR oluşturma
• Endüstri standartlarının üzerinde HDR sıkıştırması
• Gürültünün temizlenmesi
• Pus görünümünün düzeltilmesi
• 64 bit işletim sistemi desteği

Kullanım:

‘Merge to HDR’ seçeneğiyle HDR fotoğrafı oluşturulduktan sonra fotoğrafa, sol tarafta bulunan brigthness contrast (parlaklık ve kontrast), shadow and highlight (gölge ve aydınlık) ve sharpness(keskinlik) gibi işlemler uygulanır.

Değerlendirme:

Yazılım, 32 bit işlem kapasitesiyle HDR’nin tüm görüntü aralığının kullanılabilmesine imkân sağlamaktadır. Günümüzde 32 bit kalitesini gösterebilen bir cihaza ulaşmak mümkün olmasa da çok yakında bu teknolojinin yaygınlaşacağı düşünülmektedir. Bu sebeple dosyaların şimdiden en kaliteli halleriyle saklanması gelecekte büyük faydalar sağlayacaktır.

Renk özellikleri ve aydınlık, kontrast, keskinlik, HDR PhotoStudio ‘da birbirinden bağımsız olarak değerlendirilmektedir. Bu özellik sayesinde birinde yapılan değişiklik diğer özelliklerin de etkilenmesine ve bozulmasına sebep olmaz.
Yazılım, fotoğrafı HDR’den jpeg’e büyük bir sıkıştırma oranında ve yüksek kalitede dönüştürmektedir. Böylece fotoğrafların daha az yer kaplaması sağlanmaktadır.
Tek fotoğraftan veya fotoğraf kümelerinden HDR oluştururken renk hatalarını minimuma indiren HDR PhotoStudio, görüntü bozukluklarını (noise), havada oluşan ya da objektife ışığın kaçması sonucu oluşan pusuyu oldukça başarılı bir şekilde ortadan kaldırabilmektedir.

Fotoğrafların toplu olarak işlenmesine de imkân veren yazılımın, bir HDR programı için gerekli tüm özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: